Hakan Çalhanoğlu ve Cenk Tosun’dan Avusturya’ya gözdağı! ‘Aklımızda 6-1’lik yenilgi var’

Çekya maçının iki kahramanı Hakan Çalhanoğlu ve Cenk Tosun Milliyet’e konuştu. Gruptan çıkmanın gururunu yaşayan iki futbolcu, Avusturya ile oynayacakları karşılaşmanın kendileri için özel önemi olduğunu söyledi.

‘AKLIMIZDA 6-1’LİK YENİLGİ VAR’

Karşılaşma öncesinde takım arkadaşlarına, “Yarın gol atacağım” dediğini anlatan Hakan Çalhanoğlu, “Hissettiğimi paylaştım. Ve öyle oldu. Tabii ki mutluyum. Daha çok turu geçtiğimiz için mutluyum. Zor anlar yaşadık. Hatalarımız oldu. Bir adam eksikti ona rağmen daha da iyi oynayabilirdik. Buna rağmen turu geçtik. Bizim zaten dışarıdan gelen eleştiriler değil, saha içerisinde takımın hali önemli. İlk hedefimizi başardık. Burada grupları geçmekti. Şimdi aklımızda Avusturya’da aldığımız 6-1’lik yenilgi var” dedi.

Golünü de anlatan Hakan, “Topun altına girmeye çalıştım. Ayak içi vursaydım belki olmayabilirdi” diye konuştu.

CENK TOSUN: BİRKAÇ GÜNDÜR DÜŞÜNÜYORUM

Maça sonradan girerek galibiyet golümüzü atan Cenk Tosun ise mutluluğun anlatmanın yanı sıra, Avusturya maçını da sabırsızlık beklediğini ifade etti. Tecrübeli oyuncu, “Çok gol attım böyle. Ama bu gol çok farklı… Bu gol kariyerimin ilk üç golü arasına girer belki. Duygu patlaması yaşadım. Golden sonra sevinçten gözyaşı döktüm. Sadece 85 milyon değil. Yurtdışından stada gelen vatandaşlarımızın havaya fırlamasını düşündüm” diye konuştu.

Gruptan çıkma hedefine ulaştıklarını, şimdi Avusturya’dan rövanşı alma zamanı olduğunu anlatan Cenk, “Onlardan altı tane yedik o bize biraz koydu. Birkaç gündür onu düşünüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir